Cennik sadzonek

Opisy krzewów


Kalkulator Online

Pięciornik
Pięciornik / Krzew ozdobny /Cena 12 zł/szt

Pięciornik krzewiasty (Potentilla fruticosa) to krzew z rodziny różowatych, bardzo łatwy w uprawie, rośnie do około 1,5 metra. Kwitnie przez pół roku - od maja do października, choć najobficiej w czerwcu i lipcu. Drobne kwiaty wyrastają pojedynczo lub po kilka na końcach pędów.

Cena 12 zł/szt Więcej informacji


Krzewuszka
Krzewuszka / Krzew ozdobny / Cena 10-12 zł/szt

Krzewuszka  to niezwykle dekoracyjny krzew osiągający wysokość do trzech metrów, zrzucający na zimę liście o przewieszających się gałęziach. Tworzy liczne rurkowate kwiaty o długości do czterech centymetrów zebrane w nieduże kiście umieszczone wzdłuż gałęzi.

Cena 10-12 zł/szt Więcej informacji


Tuja
Tuja / Krzew ozdobny / Cena 10-12 zł/szt

Popularna Tuja Szmaragd, której poprawna, pełna nazwa to żywotnik zachodni (Thuja occidentalis), jest jedną z najlepszych odmian stożkowych żywotnika zachodniego, polecana na żywopłoty nieformowane, do sadzenia w pojemnikach i na cmentarzach, a ze względu na swój pokrój i ładne zabarwienie igieł, również do nasadzeń.

Cena 10-12 zł/szt Więcej informacji


Tawuła Japońska
Tawuła / Krzew ozdobny / Cena 12 zł/szt

Tawuła Japońska ‘ Golden Princess’ Niski, wytrzymały krzew o złotych liściach i różowych kwiatach. Pokrój zwarty, dorastający do 50 cm wysokości. Liście eliptyczne, ostro zakończone, na brzegach piłkowane, intensywnie żółte przez cały okres wegetacji. Późną jesienią liście wybarwiają się na czerwono.

Cena 12 zł/szt Więcej informacji


Berberys
Berberys / Krzew ozdobny / Cena 10-12 zł/szt

Berberis thunbergii ‘Green Carpet’ to jedna z ciekawszych odmian berberysu o szerokich możliwościach zastosowania. Pięknie przewieszające się, gęsto ulistnione pędy wyjątkowo atrakcyjnie prezentują się w barwach jesieni. Niewielkie wymagania glebowe i wilgotnościowe oraz duża tolerancja na zasolenie pozwala.

Cena 10-12 zł/szt Więcej informacji


Żylistek
Żylistek / Krzew ozdobny / Cena 10 zł/szt

Żylistek to krzew, który jest łatwy w uprawie, nie wymagając przy tym szczególnej pielęgnacji. Doskonale radzi sobie na glebach przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych. Preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych. Lekkie zacienienie nie przeszkadza ładnemu i obfitemu kwitnieniu żylistka.

Cena 10 zł/szt Więcej informacji


Jałowiec płożący
Jałowiec / Krzew ozdobny / Cena 10-12 zł/szt

Jałowiec to krzew iglasty. Karłowa odmiana jałowca o pokroju płożącym. Rośnie powoli, osiąga 10–15 cm wysokości i 2–2,5 m średnicy.  Krzew tworzy lekko uniesiony, gęsty kobierzec o szaro- niebieskim zabarwieniu. Doskonale prezentuje się w ogrodach skalnych, żwirowych lub orientalnych.

Cena 10-12 zł/szt Więcej informacji


Irga
Irga / Krzew ozdobny / Cena 8-10 zł/szt

Irga pozioma, to niski krzew zrzucający na zimę liście o rozłożystym, płożącym pokroju. Boczne pędy rozpościerają się niemal poziomo podobnie jak szkielet ryby. Krzew ma liście drobne ciemnozielone, błyszczące, owalne, jesienią przebarwiają się na czerwono-pomarańczowo.

Cena 8-10 zł/szt Więcej informacji